Народився у 1960 році в с. Кулябівка Яготинського району Київщини.
Закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О.М. Горького. Вже понад 20 років працює вчителем української мови й літератури у школах району. Нині — учитель української мови та літератури Яготинської спеціалізованої загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів № 3.
Знаючий і вміючий педагог, який постійно працює над підвищенням свого фахового, наукового та методичного рівнів. Ініціатор організації творчої групи вчителів української мови та літератури в районі для дослідження, вивчення, методичного обґрунтування творів письменників, зокрема Уласа Самчука, Івана Багряного, Василя Барки, поетів Празької школи.
Активно працює в шкільному та районному методичних об'єднаннях учителів-філологів. Проводив відкриті уроки, на яких демонстрував нові форми уроків словесності, нетрадиційні сучасні підходи у вивченні української літератури. Серед кращих — уроки української літератури за творчістю Уласа Самчука (Проблематика роману «Марія»), Івана Багряного («Тигролови»), доповіді з тем: «Кохання у творчості та житті Івана Франка, Тараса Шевченка», «Виховання особистості на уроках української мови і літератури», «Формування орфографічних та пунктуаційних навичок на уроках української мови».
Очолює школу молодого вчителя з 2000 року. Автор добірки тематичного цитатного матеріалу з української мови «Диво калинове», диференційованого роздаткового матеріалу для вивчення синтаксису у 5-9 класах; тестових завдань з української мови та літератури у 10-11 класах; таблиць з вивчення життєписів і творчості письменників.
У педагогічному арсеналі В.В. Кулинича — уроки-конференції, семінари, диспути, усні журнали, уроки-портрети.
Заслужений вчитель України (2001). Посів ІІ місце на всеукраїнському етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2001» в номінації «Українська мова та література» у м. Чернігів.